Sugar Valley Rural Charter School lists honor students

LOGANTON — The following students at the Sugar Valley Rural Charter School have been named to the honor rolls for the first marking period.

HIGH

HONOR ROLL

Elementary/Middle School — Brayden Confer, Emma Downing, Levi Galentine, Dakota Holdren, Anna King, Carter Lucas, Phinean Mathews, Joshua Miller-Mitchell, Lilly Mundrick, Angelina Newberry, Amelia Pennycoff, Tiarra Rachau, Cayden Weaver, David Allison, Bradley Aucker, Cole Brungard, Suzanne Cordero-Gonzalez, Blake Falk, Crista Johnson, Sidney Meixel, Ivy Patterson, Kyle Stahl, Mia Sycz, Aidan VanBilliard.             Grade 7 — Isabela Bianco Bello, Lillian Conoway, Makenzey Goldsmith, Corbin Homan, Nate Parker, Alexis Shawver, Ozbourne Smith, Lydia Stroble, Kiersten Zinck.

Grade 8 — Blaine Falk, McKenna Fox, Taylor Geisewite, Cheyenne Holdren, Emma Meixel, Mackenzie Probst, Zachariah Vonada.

Grade 9 — Ethan Fisher, Thea Homan, Talon Meyer, Elizabeth Peters.

Grade 10 — Tiffany Spearing.

Grade 11 — Lauryn Geisewite, Noah Zuback.

Grade 12 — Wesley Guillaume, Charlotte Rebuck.

HONOR ROLL

Elementary/Middle School — Kelsey Bailey, Bay Hunter, Dawson Brungard, Olivia Darby, Dylan Eisenhower, Madisyn Garcia, Ehren Hibbler, Delana Hower, Hayden Kerstetter, Lorenzo Killion, Aeryn Levelle, Stuart, Gavin Morris, Nathan Norton, Emily Pratt, Ryland Reidell, Jonas Stitzer, Alexis Strand, Ivy Straub, Brynn Swanger, Alexis Watkins, Isaiah Conoway, Violet Cox, Jessie Hamilton, Mikaela Hardy, Tatum Hastings, Jordan Litz, Ewan Morris, Jade Myers, Noah Pletcher, Delsey Probst, Kaden Shawver, Taylin Snook, Noah Thull, Kolby Vonada, Emilie Winter.

Grade 7 — Isaac Boring, Hailey Erickson, Cayden Guillaume, Marina Liddic, Isaiah Nearhoof, Milana Stitzer, Gavin Vonada.

Grade 8 — Kaitlyn Darby, Emma Doan, Emily Friese, Gabrielle Hoover, Carissa Lamey, Carleigh Matter, Allison Probst, Isaac Shawver, Hunter Showers, Julia Smith, Lydia Vonneeda, Brilinn Wagner.

Grade 9 —  Brian Alley, Haili Frank, Chais Tesareski, Samuel Weaver, Sara Zinck.

Grade 10 — Abigale Allen, Alanta Doan, Jannetta Erb, Mary Holt, Olivia McCloskey, Logan Slaterbeck, Laura Tanner.

Grade 11 — John Bennett, Malachi Draper, Amy Fisher, Mildred Green, Jacob Jeffries, Rachel Lehman, Megan Shultz, Amanda Snyder, Jessy Snyder.

Grade 12 — Dakota Baker, Drew Farina, Alexis Fritts, Colden Geisewite, Makayla Hackenberg, Carrigan Keller, Brittyne White.

COMMENTS